2015

Izobraževalna delavnica: VPLIVANJE NA ODLOČEVALCE IN OZAVEŠČANJE JAVNOSTI

Hvala MDI sinergiji za poučno zadnjo izobraževalno delavnico na kateri nam je Tina D. z navdihujočim orisom svojega dela odprla uvid v procese vplivanja na odločevalce politik. Z lobiranjem – zahtevnim in premišljenim sklopom usmerjenih akcij za dosego našega cilja, si kreiramo lastno usodo. Skozi 4 usposabljanja za NVO nam jo je dodatno začinila vzpodbujajoča energija Sonje Č. 

Vsa pridobljena znanja se bodo nadalje utrjevala in bodrila moč MDI!

Hvala vsem!

Nasmehi z delavnice pa na FB strani MDI!

2015 od MDI.si (0 komentarjev)

Drugi evropski dan neodvisnega življenja, 5. maj 2015

Mreža za deinstitucionalizacijo (MDI) je na Prešernovem trgu v Ljubljani z različnimi dogodki promovirala neodvisno življenje in njegov pomen za posameznika/posameznico in družbo kot celoto.

Neodvisno življenje pomeni samo možnost živeti tako kot kdorkoli drug; imeti možnost sprejemanja odločitev o svojem življenju in možnost obvladovanja vsakodnevnih aktivnosti, imeti pravico do odgovornosti za svoja dejanja. Neodvisno življenje je pravica do avtonomnosti, je pravica in možnost zasledovanja določene usmeritve, ter hkrati svoboda do zmotnih odločitev in učenja iz lastnih napak. Je predvsem pravica in hkrati tudi odgovornost, da posameznik izbira, upravlja in obvladuje svoj način življenja.

Vabljeni k ogledu tiskovne konference, ki se je zgodila tega dneva ob 12. uri v desnem atriju Mestne hiše!

2015 od MDI.si (0 komentarjev)

Sporočilo za javnost: Ljudje najdejo rešitve

Na okrogli mizi, ki je potekala v torek, 12. maja, v Maxi klubskem salonu, je Konzorcij vsebinskih mrež nevladnih organizacij (NVO) predstavil akcijo Ljudje najdejo rešitve. »Akcija je namenjena ozaveščanju o pomenu delovanja vsebinskih mrež nevladnih organizacij in predstavitvi potreb, na podlagi katerih so se vzpostavile nevladne organizacije. Na današnji okrogli mizi smo to želeli predstaviti s konkretnimi zgodbami posameznikov, ki so jim NVO oziroma mreže NVO izboljšale življenje,« je v imenu Konzorcija pojasnila Sara Geiger Smole.

Filip Borkowski, predstavnik Evropske komisije iz Direktorata za javno zdravje in varno hrano, je poudaril pomen NVO in njihovega povezovanja: »Nevladne organizacije prinašajo nove vizije za najrazličnejša področja. Prav tako državi lahko prinesejo informacije neposredno od ljudi in na ta način zagotovijo neprecenljive informacije za delovanje države.« Dodal je še, da povezovanje organizacij, kot to vidimo v akciji Ljudje najdejo rešitve, ni pomembno samo za državni nivo, ampak je lahko zgled državam tudi na evropski ravni.

V nadaljevanju so svoje zgodbe predstavili uporabniki in predstavniki sedmih vsebinskih mrež in nevladnih organizacij: Slovenske filantropije, Greenpeace Slovenija (članica Mreže nevladnih organizacij za vključujočo informacijsko družbo), Sloge, Mreže za deinstitucionalizacijo, ŠENT-a (članica mreže Vključen.si), Slovenske univerze za tretje življenjsko obdobje ter Zavoda BOB (članica mreže MINVOS).

Vsebinske mreže so mreže NVO, ki delujejo na določenem vsebinskem področju. Področja delovanja se med seboj zelo razlikujejo: vseživljenjsko učenje, zdravje in zdrav življenjski slog, izobraževanje, prostovoljstvo, urejanje prostora, otrokove pravice, rekreacija v naravi, šport, razvojno sodelovanje in razvojna pomoč, deinstitucionalizacija, socialna vključenost, informacijska družba in tako naprej. NVO pokrivajo celoten spekter človekovega delovanja in široko polje družbenih dejavnosti, ki brez njihovega delovanja ne bi bile tako razvite in bogate, kot so. Vsebinske mreže NVO s posameznega vsebinskega področja so se združile v konzorcij vsebinskih mrež in sodelujejo v različnih skupnih akcijah, ena izmed njih je tudi Ljudje najdejo rešitve.  Zgodbe iz akcije najdete tudi na http://www.nevladni.info.

2015 od MDI.si (0 komentarjev)

Poslanec Matej Tonin kot osebni asistent

Poslanec Matej Tonin se je odzval na akcijo, ki jo organizira društvo YHD. Namen akcije je, da se tistim, ki sprejemajo ali zavračajo zakone v državi omogoči, da za nekaj ur postanejo osebni asistent hendikepiranemu. Tako lahko sami presodijo kako bistvenega pomena je osebna asistenca za kvalitetno življenje hendikepiranim. Življenje v inštitucijah omogoča preživljanje, osebna asistenca pa življenje. 
Gospod Tonin se je izkazal kot zelo dober asistent in veseli smo, da je spoznal kako zelo pomembno je, da država sprejme Zakon o osebni asistenci, kateri bi vsem hendikepiranim omogočil izbiro in enake možnosti.

Beri naprej ...

2015 od MDI.si

Predstavitveno srečanje mreže za deinstitucionalizacijo

Mreža za deinstitucionalizacijo – MDI v sodelovanju z Medgeneracijskim centrom Gaber iz Loške doline vabi zainteresirane nevladne organizacije in posameznike na predstavitveno srečanje mreže v torek, 12. maja 2015, ob 18.00 uri v prostorih Medgeneracijskega centra Gaber, Cesta Notranjskega odreda 45,Stari trg pri Ložu.

Beri naprej ...

2015 od MDI.si